Yeni Yangin Alarm ve Kivilcim Söndürme Sistemi

Son haftalarda, yeni yangin alarm sistemimiz için yüzlerce metre kablo dösemek için çok sayida elektrikçi tesisimizdeydi. Ayrica çok sayida kivilcim detektörü ve kivilcim söndürme sisteminin de kurulumu yapilmistir.

Bu sistemi devreye sokmaya hiçbir zaman ihtiyaç duymayacagimizi umuyoruz.

 

Sel Baskinindan Koruma Sisteminin Tamamlanmasi

Haziran 2006’un sonlarina dogru meydana gelen, son 300 Yilin en büyük sel baskini nedeniyle Dyk Mühle’nin arazisinde daha da fazla koruyucu önlemlerin alinmasi gerekti. Bu önlemlere bir trafo istasyonu, sabit pompa istasyonlari ve birden fazla betonarme duvar da dahildi.

Akut durumlar için, düzenli olarak uygulamasi yapilan bir acil durum plani hazirlanmistir.


Nijerya için Ilk CMS Tahil Degirmen Sisteminin Ihracati

Raabs/Thaya lokasyonunda Nijerya için ilk CMS Tahil Degirmen Sisteminin üretimi için çalismalara tam gaz verilmistir. Bu amaçla genis bilgi birikimleri ve pratik tecrübeleri ile CMS Sistemini kisa sürede tamamlamayi basaran çok sayida degirmen insaat uzmani görevlendirilmistir.

Tahil ön temizligi, ara depo, 1 adet CMS temizleme konteyniri ve 2 adet CMS ögütme konteynirindan olusan sistem, 2007 ortalarinda gemi ile Nijerya’ya sevk edilmistir.


Su Baskinina Karsi Koruyucu Önlemler

Dyk Mühle’nin fabrika arazisinde su baskinina karsi bir dizi diger koruyucu önlemler alinmistir. Haziran 2006 sonlarinda meydana gelen, son 300 yilin en büyük su baskini olarak nitelendirilen afet, mevcut tedbirlerin maalesef halen yetersiz kaldigini göstermistir. Yeni bir barajin insasi, yeni sabit pompa istasyonlarinin kurulumu gerçeklestiriliyor ve mevcut dam yerine, bir çelik-beton duvarinin dikilmesi planlaniyor ve ayrica akut durum için bir acil durum plan tatbikati gerçeklestiriliyor.

Ancak, bu tür bir afetin bir daha gerçeklesmemesi tabii ki hepimizin temennisidir!